Sündmused

Ühtegi sündmust hetkel ei ole

IT ÖÖ on üritus, mil noored kogunevad noortekeskustesse üle Eesti, et mõelda kaasa,

  • milline on meie tulevik seoses IT-ga,
  • miks IT on põnev
  • kuidas on see seotud teiste eluvaldkondadega
  • miks tasub IT-d õppida.

Lisaks saadakse erinevate töötubade ja koolituste käigu uusi oskusi ja kogemusi.

Sel aastal on IT ÖÖ pealkiri "Eile, täna, homme – IT 2030". Noored üle Eesti korraldavad ajurünnaku teemal, milline võiks olla IT tulevik aastal 2030. Ideed vormistatakse taasesitatava meediana (audio, video, plakat, tekst, esitlus jne) ja esitatakse Vaata Maailma üle-eestilisele NutiVõistlusele, mille raames antakse välja eriauhind „Säravaim idee ühe ööga", auhinnafondiga 500 eurot.

IT ÖÖ toimub samaaegselt 18 erinevas noortekeskuses üle Eesti, lisaks löövad külalistena kaasa lähipiirkondade noortekeskused. Omavahel ollakse ühenduses erinevate suhtlusvahendite abil ning tegevusi on võimalik jälgidawww.startit.ee ja startit.ee Facebook´i lehe vahendusel. IT ÖÖ-d juhitakse IT kolledži stuudiost, kus tehakse reaalajas lülitusi osalevatesse keskustesse. Nimekirja noortekeskustest, kes 2014. a osalevad, leiab peagi startit.ee veebilehelt.

IT ÖÖ korraldajaks on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) koostöös MTÜ Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendusega. IT ÖÖ on üks osa Euroopa Komisjoni üle-euroopalisest kampaaniast „E-oskused tööelus 2014". IT ÖÖ elluviimist toetab IKTP programmi raames Euroopa Regionaalarengu Fond.

Üritusega soovitakse näidata noortele seoseid infotehnoloogia ja teiste eluvaldkondade vahel ning kummutada üldlevinud stereotüüpe IT-spetsialistidest. Möödunud aastal toimus IT ÖÖ 14 noortekeskuses üle Eesti, lisaks osalesid 27 noortekeskuse lapsed külalistena. IT ÖÖ 2013 raames valmis enam kui 400 noore koostööna üle 50 loomingulise video, plakati ja esitluse, millega noored väljendasid arvamust, miks nende arvates IT on parim erialavalik.

Võistlusmatk "Sõprade Sõbrad 2014"

Võistlusmatk "Sõprade sõbrad 2014" toimub Valga linnas.

Võistlus toimub kahes vanusegrupis:
1.Nooremad ( 8-13 aastased)
2.Vanemad (14-... aastased)

Kohustuslik varustus:
1. Ilmastikule vastav riietus
2. Helkur
3. Pastapliiats
4. Hea tuju :)

Võistlusmatk toimub 4-liikmelistes võistkondades.
Registreerida saab e-mailil valgaank@gmail.com või Valga Avatud Noortekeskuse noorsootöötaja Liisi, Dea või Maarja juures. Registreerida end hiljemalt 11.veebruariks.


Sündmust toetavad: 
SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspoditsioon,
Valga Keskraamatukogu,
Eesti Punane Rist Valgamaa Selts,
Europe Direct Valgamaa infopunkt,
Valga Maavalitsus, 
Valgamaa Noorte Nõustamiskeskus, 
Valgamaa Arenguagentuur,
TANKLA,
Valga Politsei jaoskond, 
Valgamaa Päästeosakond,
Valga Avatud Noortekeskus,
Valga Linnavalitsus, 
Valga Kultuuri-ja Huvialakeskus,
EKNK Valga Kogudus. 

Tüdrukuteõhtu jagas positiivset energiat

Reedel, 17. jaanuaril toimus Valga noortekeskuses glamuurne tüdrukuteõhtu, kus tüdrukud õppisid sisemise ja välimise ilu seotust.

Noortekeskuse korraldatud sündmusel said osaleda kuni 12aastased tüdrukud. Kohe peale kogunemist toimus tüdrukutevaheline tutvumine. Ei läinud kaua aega mööda, kui kõik teadsid juba teineteise lemmikvärve ja lemmikbände. Seejärel toimus väike arutelu inimeste omavahelistest erinevustest.

Õhtu jätkus kollaažide meisterdamisega. Tööd peegeldasid tüdrukuid endid ja eesmärgiks oli saada kollaaž, mis annaks tegijale positiivset energiat ja motivatsiooni. Peale seda jätkus õhtu välimise ilu defineerimisega enda jaoks. Noored õppisid tegema erinevaid punutud soenguid ning said näpunäiteid meikimise kohta. Igal osalejal oli võimalus saada ka omale make-up – juhendajad lakkisid ja kaunistasid tüdrukute küüsi.

Õhtu lõppes filmimaratoniga, mis kestis hommikuni.

Osalejate tagasiside tüdrukuteõhtule oli suurepärane. Noortele teemaõhtute tegemine noortekeskuses jätkub.

Liis Hulkko
Noorsootöötaja
Valga Avatud Noortekeskus

Valga noored tegelevad tänavaspordiga

Tänavu rääkis Reporteris Valga noortest, kes tegelevad tänavaspordiga.

Tutvu videoga siin: http://www.reporter.ee/2014/01/20/valgas-tegelevad-noored-muljetavaldava-tanavaspordiga/

Paintball noorte seas jätkuvalt populaarne

 

23.oktoobril algusega kell 10:00 toimus Valga Priimetsa terviserajal paintballi turniir, millest võttis osa 11 5-liikmelist võistkonda üle maakonna. Lisaks paintballile oli noortel võimalik teha ka muud huvitavat.

 

Paintball 2013 turniiri viis läbi Elamuspank koostöös Valga Avatud Noortekeskusega. Võistlus toimus korraga kahel rajal, millel võisteldi turniiride süsteemis. Esimese koha võtlesid omale välja võistkond Frogid, teiseks jäi võistkond Ritsu ning kolmanda koha omanikuks sai võistkond Torbikud.

Lisaks paintballile oli võistlejatel võimalus läbida aja peale takistusrada „Taevatrepp“, mis nõudis head meeskonntööd.  „Taevatrepi“ läbis kõige kiiremini võistkond Lambikad, kes läbisid „Taevatrepi“ vaid 33,8 sekundiga.

Üllatusülesandeks sattus sellel aastal vibu laskmine. Igal võistkonna liikmel oli kolm lasku, mis hiljem arvutati kokku. Kõige parema tulemuse lasi võistkond Frogid.

Paintball 2013 toetasid EDMEST EDM OÜ, Valga linn, Kultuurkapitali Valgamaa Ekspergrupp, A-Karuse AS, Valgamaa Omavalitsuste Liit, Valgamaa Kultuuri-ja Huvialakeskus, Valgamaa Arenguagentuur SA, Valgamaa Noorte Nõustamiskesku, Kodeero OÜ, Welg Autolammutus ja WAL-BRO OÜ

Ida-Virumaa kohtus Valgamaaga

24.-25.oktoobril külastasid Ida-Virumaalt Vaivara vallast 10 noort „Noored ja ääred“ projekti raames Valga linna. Valgas võttis Vaivara noori vastu Valga  kohalikud noored, kes näitasid külalistele oma linna ja tutvustasid noortekeskust.

Külastati Valga linna erinevaid asutusi ning vaatamisväärsusi. Esimesena tehti linna tutvustav jalutuskäik mille jooksul külastastati Säde pargis Nipernaadi kuju, edasi minnes vaatasime milline on Valga turg ning Vene õigeusu kirik. Tutvuti ka vastremonditud Valga Bussi- ja Rongijaamaga. Jalutuskäigu sihtpunktiks oli SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon, kus läbiti takistuste rada, roniti ronimisseinal, lasti täpsus simulatsiooni ralvast? ning tutvuti muuseumi eksponaatidega kiidi saatel.  Tagasi noortekeskusesse jalutades tutvuti Pedeli puhkealaga.???

Õhtupoolikul käidi kiriku poolt avatud ruumi „Elutoa“ avamisel.

Elutoast tagasi tulles korraldati noortekeskuses üks suur turniiride õhtu mille raames mängiti lauatennist, piljardit ja  noolemäng nii individuaalselt kui ka paaris.  Lisaks Valga kohalikele noortele ja Vaivara noortele tulid meile seltsi „Elutoa“ laagris olnud noored,  nii veedetigi õhtu väga erinevatest kohtadest noorte seltsis- turniiridele sattusid lisaks noortevahetuse noortele, noored Tartust ning Tallinnast

25.oktoobril külastasid projektis osalevad noored Valga Kultuuri-ja Huvialakeskust, kus Ülle Juht tutvustas maja ning selle ajalugu. Lisaks oli meil pisike ringreis kultuurimajas, kus noored said käia nii lava taga, lava peal kui ka lava ees. Sealt liiguti edasi Valgamaa Noorte Nõustamiskeskusesse, kus meid võtsid vastu Tuuli Mekk ja Traśanov, kes rääkisid noortele oma tööst, räägiti natuke ka tulevikust ja tehti isiksuse test.

Projekti raames valisid osalenud noored Valga linna Top vaatamisväärtuste hulka järgnevad kohad: Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon, Valga bussi-ja Rongijaam, Valga Maavalitsus, Valga Kultuuri-ja Huvialakeskus ning turg.

Parimaks ideeks mida teha Eesti Vabariigi 100 sünnipäeval oli idee öötantsupeost.

Projekti „Noored ja ääred“ toimumist toetas Haridus – ja Teadusministeerium ning ENTK.

Valgas avab uksed JJ-Street Tantsukool

Esmaspäeval, 26. augustil avab Valgas uksed Eesti vanim tänavatantsukool JJ-Street, kust on tuult tiibadesse saanud mitmed edukad noored tantsijad nii Eestis kui välismaal.                                                                              

Valgas hakkab noori õpetama JJ-Street Crew liige Mari Venski, kes on saavutanud silmapaistvaid tulemusi üle Eesti, võistelnud välisriikides ning koolitanud ennast Mariah Carey ja Missy Elliotiga koostööd teinud profitantsijate poolt. Noortele tutvustab Venski hip-hop ja krump-stiile ning oodatud on igas vanuses huvilised.

Valga treeningute idee sai alguse positiivsest kokkupuutest sealsete noortega. „Valga noored ise koostasid 40 huvilisega nimekirja, pöördusid siis meie tantsukooli omaniku Joel Juhti poole ning tema suunas nad minu juurde, ” rääkis Venski. Seejärel moodustati ühine Facebooki grupp, kus üksteisega pidevalt kontakteeruti ja infot vahetati. Praegu on liikmeid üle 60. Eriti põnev ja meeldejääv kogemus oli Mari jaoks aga reaalne kohtumine Valga noortega, kus lisaks treeningule viidi läbi teisi lõbusaid tegevusi. Valgas oli kohal ka Joel Juht, kes rääkis noortele JJ-Street Tantsukooli loomisest, sihikindlusest ja eesmärkide saavutamisest. Suurepärase päeva lõpetas pannkookide küpsetamine ja seltskonnamängud koos JJ-Street Võru tantsutrupiga.

JJ-Street Tantsukooli tulekule Valga linna on suurel määral aidanud kaasa suurel määral noortekeskus. Noorsootööjuht Maarja Mägi peab JJ-Streedist lugu, sest noortele ei õpetata ainult tantsu, vaid tegeletakse ka noorsootööga. „Lapsed ei tule lihtsalt trenni ja ei lahku sealt, vaid nendega räägitakse elulistel teemadel, vajadusel aidatakse ja toetatakse neid muredes,” rääkis Mägi. Ta usub, et JJ-Street Tantsukool toob praegusele noorsootööle head vaheldust ja lisab noorte ellu uut värvi.

Noortel on võimalik tegeleda näitlemise, tantsu, laulmise ja kunstiga ning lüüa kaasa erinevates projektides. Lisaks noortekeskusele pakuvad koolid mitmeid spordivõimalusi. Mägi ütles, et probleem seisneb selles, et noored ei ole oma võimalustest piisavalt teadlikud ning poistele on huvitegevust vähem. Ta usub, et JJ-Streedil on võimalus ka rohkem poisse huvitegevusse kaasata.

Mari Venski eesmärk Valgas on tänavatantsu arendamine ja sealsete noorte potentsiaali rakendamine, näidates, et ka väiksematest linnadest pärit tantsijad võivad saavutada suuri tulemusi rahvusvahelisel areenil.Ta usub, et treeningud annavad olulist lisaväärtust Valga huvitegevustele. JJ-Street Tantsukoolis tegelevad treenerid noortega personaalselt ja ka treeningute väliselt. Noore tantsuoskus pole esmatähtis, treenerid soovivad, et noore tulevik oleks edukas ka teistes eluvaldkondades. Mägi rääkis, et JJ-Street Tantsukool loob Valga noortele uued eeskujud. „Usun, et JJ-Streedis inimesed toetaksid noori ning oleksid neile olemas, kui noor vajab nõu ja teadmisi.”

Venski ütles, et soovib aasta pärast näha Valgas rohkem ambitsioonikaid noori, kes endasse ja oma eesmärkidesse täielikult usuvad. Näidistrennid JJ-Street Valga tantsutruppidega liitumiseks toimuvad 26. augustil ja 2. septembril Valga Kultuuri-ja Huvikeskuses. Täpsema info leiab JJ-Street Tantsukooli Facebooki lehelt.